identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Familja që shëtit botën me veturë

Shko poshtë

Familja që shëtit botën me veturë

Mesazh nga Redi prej Mon Mar 14, 2011 11:12 am

Për shumicën e familjeve me fëmijë të vegjël është e mundimshme edhe vetë mendimi për udhëtime të gjata. Por, për familjen Zapp udhëtimi në botë me veturë do të thotë të jetosh. Para 11 vjetëve, shtëpi e Herman dhe Candelaria Zapp u bë vetura e tyre 83 vjet e vjetër. Nga Patagonia në Argjentinë u nisën në Alaskë më 2010 dhe deri sot nuk kanë përfunduar udhëtimin e tyre, transmeton “Daily Mail”.
Duke kaluar katër kontinente, familja Zapp u bënë me katër fëmijë. Më i moshuari është djali Pampa (Cool, dhe më e reja Wallaby (1).
Edhe pse, pasi u lindi fëmija i parë, menduan të kthehen në Argjentinë dhe të blejnë shtëpi, Herman dhe Candelaria megjithatë vendosën të vazhdojnë udhëtimin dhe t’u tregojnë fëmijëve të tyre bukuritë e botë. Deri tani kanë kaluar rreth 230 mijë kilometra dhe synojnë të zëvendësojnë veturën me shtëpinë me kulm.
/gazetajone/
avatar
Redi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 338
Piket : 850
Respekti : 12
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 36
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Familja që shëtit botën me veturë

Mesazh nga Muslimanja prej Mon Mar 14, 2011 3:17 pm

Duhet te ken lek edhe jane pa pune me sa duket
avatar
Muslimanja
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 598
Piket : 1922
Respekti : 9
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 39
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi