identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Merimangat i përdorin rrjetat për të përçuar informacion

Shko poshtë

Merimangat i përdorin rrjetat për të përçuar informacion

Mesazh nga Albani prej Tue Apr 17, 2018 9:34 am

Kërkuesit kanë zbuluar se mëndafshi mund të durojë dridhje të frekuencave të ndryshme, duke i kaluar informacion merimangave për prenë, pjesët e rrjetës që duhen riparuar, madje edhe për çiftëzime të mundshme. Kërkuesit nga Universiteti i Okfordit, Strathclyde dhe Sheffield eksperimentuan me lazer dhe plumba në rrjetat e merimangave për të kuptuar sesi vibronin. Duke përdorur kamera të shpejtësisë së madhe për të regjistruar lëvizjen e mëndafshit, ata arritën të zbulonin se merimangat mund t’i përdorin rrjetat për të përçuar mesazhe te njëra-tjetra. Ato janë në gjendje t’i dëgjojnë vibrimet në frekuenca të ndryshme./http://gazeta-shqip.com/

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi