identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Perkujtohet 20 vjetori i xhamise se re te qytetit te Pukes

Shko poshtë

Perkujtohet 20 vjetori i xhamise se re te qytetit te Pukes

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Fri Feb 09, 2018 10:16 am


Sot 26 janar 2018, pas namazit te xhumas u perkujtua 20 Vjetori i Xhamise se Re te qytetit te Pukes.

Xhemati i xhamise pasi u njoh mbi rrugen e cila qoj ne ndertimin e xhamise mori fjalen Myftiu i Pukes Gezim Kopani i cili nder te tjera tha:

“Sot eshte nje date e shenuar pasi si sot 20 vite me pare u be inagurimi i xhamise se re te qytetit te Pukes. Xhamit jane shtepit e Allahut xh.sh dhe si te tille ato percjellin perulesin ndaj Krijuesit te Gjithesise. Aty ku ka xhami ka vlera shoqerore e fetare, pasi xhamia eshte institucioni i vlerave kulturore dhe humanitare. Gjate ketyre 20 viteve ne xhamin e Pukes jane kryer disa investime si dhe shtimin e sherbimeve fetare si: rikonstruksion i pjesshem i çatise , rikonstruksion i abdes-hanes, eshte ndertuar nga fillimi muri rrethues i xhamise fal mbeshtetjes se shoqates V.H.K Istanbul, eshte hapur nje pus uji ne oborrin e saj, pervec aktiviteteve fetare eshte futur edhe sherbimi i celebrimeve (nikah) islame etj. Ne fund lutjet tona shkojne per vellezerit tane mysliman nga arabia qe mundesuan ndertimin e xhamise se re te qytetit te Pukes, te Myftiut te Pukes Elez Hoxha, Anetareve te Keshillit te Myftinise Puke…” tha nder te tjera Myftiu i Pukes Gezim Kopani

Puke me; 26 janar 2018

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi