identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Meksikë, arkeologët zbulojnë "kullën e kafkave"

Shko poshtë

Meksikë, arkeologët zbulojnë "kullën e kafkave"

Mesazh nga Albani prej Tue Jul 11, 2017 12:32 pm


MEXICO CITY (AA) – Arkeologët në Meksikë para do kohe zbuluan një objekt në formë cilindrike në muret e së cilës janë përfshirë afër 700 kafka njerëzish, ndërsa bëhet fjalë për zbulim që imponon çështjen mbi kulturën e civilizimit Astek në këtë rajon, raporton Anadolu Agency (AA).

E ashtuquajtura “Kulla e kafkave” është gjetur në afërsi të tempullit Templo Mayor, një nga tempujt më të mëdhenj në kryeqendrën Asteke, Tenochtitlan, Meksiko Stiti i sotëm.

Arkeologët konsiderojnë se bëhet fjalë për kafka të luftëtarëve Astek, por edhe vet arkeologët janë të befasuar nga fakti se nuk bëhet fjalë vetëm për kafka të burrave, por edhe të grave dhe fëmijëve. Kjo është shenja e parë se në atë epokë në luftime kanë marrë pjesë edhe gra dhe fëmijë.

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi