identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Kina rrjet kuantik kundër sulmeve kibernetike

Shko poshtë

Kina rrjet kuantik kundër sulmeve kibernetike

Mesazh nga Albani prej Tue Jul 11, 2017 12:31 pm


PEKIN (AA) - Shkencëtarët kinezë njoftohet se kanë përfunduar me sukses fazën e testimit të rrjetit kuantik të zhvilluar me qëllim për sigurimin e komunikimit të sigurtë në internet dhe se do të nisë të ofrojë shërbim në fund të muajit gusht, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit të gazetës "Global Times", një prej organeve zyrtare publikuese të Partisë Komuniste të Kinës, bëhet e ditur se rrjeti i komunikimeve komerciale kuantik i testuar që nga muaji maj në njësitë e qeverisë në Shandong dhe në njësitë e Partisë Komuniste të Kinës do të vendoset në përdorim të përgjithshëm në fund të muajit gusht.

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi