identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Volvo tani e tutje do të prodhojë vetëm automjete elektrike

Shko poshtë

Volvo tani e tutje do të prodhojë vetëm automjete elektrike

Mesazh nga Albani prej Fri Jul 07, 2017 11:10 am


Gjigandi suedez i automjeteve, Volvo Cars, njoftoi të mërkurën se nga viti 2019 çdo automjet i prodhuar nga kompania do të ketë motor elektrik, duke e bërë kështu energjinë elektrike thelbin e biznesit të ardhshëm.

"Volvo do të prezantojë një portofol të makinave të elektrizuara përgjatë gjithë modeleve të veta, duke përqafuar kështu prodhimin e makinave tërësisht elektrike, hibride dhe makina të buta hibride”, tha kompania.

Në periudhën 2019-2021, kompania do të lançojë pesë modele tërësisht elektrike, tre nga të cilat do të jenë modele të Volvos dhe dy të tjera do të jenë automjete me performancë të lartë elektrike nga prodhuesi Polestar, një degë e kompanisë Volvo Cars.

"Ky njoftim shënon fundin e veturës me motor vetëm me djegie të brendshme", tha presidenti, njëherësh shef ekzekutiv i kompanisë, Hakan Samuelsson.

Volvo Cars planifikon që deri në vitin 2025 të shesë një milion automjete elektrike.

/trt/

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi