identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Kina lançon teleskopin satelitor për ndjekjen e vrimave të zeza

Shko poshtë

Kina lançon teleskopin satelitor për ndjekjen e vrimave të zeza

Mesazh nga Albani prej Thu Jun 15, 2017 12:19 pm


PEKIN (AA) - Kina ka nisur në hapësirë teleskopin e parë satelitor i cili do të ndjek vrimat e zeza dhe rrezet gama në orbitë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Agjencia kineze e lajmeve Xinhua raporton se nisja është bërë me sukses nga baza Jiuquan në shkretëtirën Gobi, në verilindje të Kinës.

Teleskopi peshon dy ton e gjysmë dhe i njëjti është dërguar në orbitë 550 kilometra nga toka i ngarkuar në raketën 4B.

Detyra e tij do të jetë të monitorojë ndryshimet në orbitë, të ndjek vrimat e zeza, rrezet gama dhe fushat magnetike.

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 697
Piket : 2398
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi