identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Myftinia Puke shtron iftare me mbeshtetjen e Bashkesise Islame te Kosoves

Shko poshtë

Myftinia Puke shtron iftare me mbeshtetjen e Bashkesise Islame te Kosoves

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Wed Jun 14, 2017 12:07 pm

Myftinia Puke me mbeshtetjen e Bashkesise Islame te Kosoves ka organizuar shtrimin e disa iftareve ne rrethin 20170601_210111Pukes. Ne iftarin e pare te shtruar moren pjese Myftiu i Pukes Gezim Kopani , perfaqesuesit e Bashkesise Islame te Kosoves nje herazi drejtori i finances pran BIK Kasim Gerguri dhe anetari i Kryesise se BIK-ut Bahri Sejdiu.

Ne fjalen e tij Myftiu i Pukes Gezim Kopani falenderoj Bashkesin Islame te Kosoves me ne krye Myftiun Naim Ternava per ndihmen dhe mbeshtetjen e dhene Myftinise Puke ku nepermjet saj duke u gjendur prane agjeruesve te kesaj zone dhe familjeve ne nevoje.

Ne emer te Myftiut te Kosoves Naim Ternava pershendeti Kasim Gerguri i cili nder te tjera tha: “Ju percjell selamet juve ne kete iftar. Muaji ramazan eshte muaji i solidaritetit , eshte muaji i dore zgjatjes . Eshte muaji i bashkimit rreth sofres se iftarit. Nisur nga ky parim jemi nisur nga Prishtina per ne Puke sepse ne Puken dhe gjithe Shqiperine e konsiderojme nenen tone. Sepse cdo here na kan dal ne ndihme Kosove ne kohen me te veshtire, ne ate kohe kur kemi ikur nga shkau dyert e Shqiperise nene kan qene te hapura. Andaj ne nuk e harrojme ate qe keni bere per popullin e Kosoves.”

Ndersa anetari i Kryesise se Bashkesise Islame te Kosoves Bahri Sejdiu foli mbi vlerat e muajit Ramazan ku nder te tjera tha: “Ramazani ndohet ne tre pjese ; fillimi i tij eshte meshire, mesi i tij eshte falje nder fundi i tij largim nga zjarrimi i xhehenemit. Andaj lusim Allahun e madheruar qe edhe fundi i ketij ramazani te jete fund i mekateve”

Ne kete iftar moren pjese rreth 130 agjerues. Para iftarit Myftiu i Pukes Gezim Kopani i shoqeruar nga perfaqesuesit e Bashkesise Islame te Kosoves shperndane disa pako ushqimore ne qytetin e Pukes. Ne kuader te muajit Ramazan Bashkesia Islame e Kosoves ka derguar Myftinise Puke 200 pako me ushqime te cilat do shperndahen ne rrethin e Pukes.

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi