identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Medreseja Haxhi Sheh Shamia Shkoder manifeston 25 vjetorin e rihapjes

Shko poshtë

Medreseja Haxhi Sheh Shamia Shkoder manifeston 25 vjetorin e rihapjes

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Thu Apr 27, 2017 10:12 am

Mes emocionesh të shumta dhe një pjesëmarrjeje të jashtëzakonshme, më 24 prill u organizua në teatrin "Migjeni", mbrëmja jubilare e 25 vjetorit të medresesë së Shkodrës. Në këtë veprimtari nderuan me praninë e tyre: Kryetari i KMSH z. Skender Bruçaj, Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës z. Naim Tërnava, Përfaqësuesi i Lartë i fondacionit "Hüdayi" z. Rafet Bilaç, Myftiu i Shkodrës İmam Muhamed Sytari, Myftiu i Malësisë së Madhe z. Edmir Smajlaj, Myftiu i Pukës z. Gëzim Kopani, myftilerë dhe drejtues të medreseve nga Prishtina, Gjakova, Gjilani, Prizreni, Presheva, Sarajeva, Tetova, Gostivari, Dibra, Podgorica, Tuzi e Ulqini.
Morën pjesë gjithashtu: Znj. Greta Bardeli Kryetare e Këshillit të Qarkut Shkodër, zv. Ambasadori İ Republikës së Turqisë z. Sinan Cem Baş, Kryetari i Agjensisë Turke për Zhvillim dhe Koordinim TIKA z. Eyüp Yavuz Ümütlü, Kryetari i Institutit "Yunus Emre" Shkodër z. Zafer Kıyıcı, ish Myftiu dhe Kryetari i Bashkisë së Dibrës në Maqedoni z. Ruzhdi Lata, Drejtori i DAR Shkodër z. Kadri Ymeraj, Rektori i Universitetit të Shkodrës z. Adem Bekteshi, Deputeti Agron Çela, prindër, nxënës e ish medresistë, dashamirë të Medresesë, miq e të ftuar. etj.
Fjala e rastit u mbajt nga drejtori i Medresesë z. Kujtim Dervishi dhe aktiviteti u përshëndet nga Kryetari i Shoqatës VHK "İstanbul" z. Ridvan Seferaj si dhe nga z. Cem Baş, z. Skender Bruçaj, z. Naim Tërnava. Gjatë këtij aktiviteti shkolla u nderua me titullin "Nderi i Qarkut" Shkodër, i cili u dorëzua nga znj. Greta Bardeli. Aktiviteti përcolli emocione dhe kujtime përmes dokumentarit "25 Vjet Medrese" si dhe nga programi artisitik i nxënësëve të shkollës të cilët i dhanë jehonë kësaj mbrëmjeje jubilare.

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi