identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


BMW e Mercedes, kompanitë më fitimprurëse

Shko poshtë

BMW e Mercedes, kompanitë më fitimprurëse

Mesazh nga Albani prej Wed Apr 26, 2017 9:23 am


Prodhuesit gjermanë të automjeteve luksoze, BMW dhe Daimler, ishin kompanitë që gjeneruan më shumë të ardhura në botë vitin e kaluar, sipas një studimi të publikuar sot.

Megjithatë, ky studim i zhvilluar nga kompania me qendër në Londër “Ernst & Young” (EY) deklaroi se të gjithë prodhuesit e makinave u përballën me ngadalësim të shitjeve sepse tregjet kryesore të automjeteve në botë kanë njohur rënie ekonomike.

“Ndërkohë që marka gjermane Volkswagen dhe rivali i saj japonez Toyota realizuan më shumë shitje të automjeteve në botë vitin e kaluar, BMW dhe Daimler (prodhuesi i Mercedes-Benz), realizuan më shumë të ardhura”, njoftoi EY.

“Përfitimet më të larta për shitjet në vitin 2016 erdhën nga tregu më i madhë i automjeteve në botë, Kina, ku shitjet u rritën me nëntë për qind”, tha EY-ja.

Sipas këtij studimi rritjet e automjeteve në nivel botëror u rritën vetëm me një për qind në dy muajt e parë të këtij viti.

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 697
Piket : 2398
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi