identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


HAARP arma që shkakton ndryshime klimatike

Shko poshtë

HAARP arma që shkakton ndryshime klimatike

Mesazh nga Albani prej Fri Mar 10, 2017 10:07 pm


Studimet e shtresës jonosferës me sistemin e përdorur në HAARP, ku ky sistem ka aftësinë për të prodhuar një rreze e vetme vale, me fuqinë që tejkalon 3.600.000 watts.

Vetë fakti se fuqi të tilla të mëdha mund të përdoren në dobi, ose jo të njerëzimit, i ka bërë aktivistët dhe ambientalistët të ngrenë disa shqetësime serioze në lidhje me objektivat e këtij projekti studimi.

Eshtë e dukshme, thonë ambjentalistët, se projekti HAARP ka lidhje me një seri fatkeqësish në planet këto kohët e fundit, të shkaktuara nga sistemi HAARP. Disa prej këtyre deklaratave janë mbështetur në arsyetim logjik.

Shumica e projektit konspirativ HAARP është në thelb një armë energjiie e drejtuar, për një kontroll të motit në çdo skaj të globit, dhe më pas një pajisje e maskuar, shkakton tërmet..

Nëpërmjet këtij sistemi operativ i emetimit të një energje shumë të lartë, ndërhyhet në faktorët klimaterikë në një zonë të caktuar të globit, duke shkaktuar tërmete, stuhi lokale të fuqishme, temperatura të larta etj.

Edhe pse ka informacione nga autoritetet përkatëse se HAARP nuk jep ndryshime në ngrohjet e tjera të jonosferës, shkencëtarët janë të frikësuar që nxehtësia e papritur e qiellit që mund të rezultojë me efekte të panatyrshme në planet.

Autoritetet e Haarp mund të pretendojnë se studimi është bërë në ajër mes rreth 75 km mbi sipërfaqen e Tokës, por teoricienët e konspiracionit sugjerojnë, se ky sistem kontrollon motin pranë sipërfaqes së planetit.

Pretendohet nga këta të fundit se valët e frekuencave të larta, ndryshojnë faktorët atmosferik në planeti dhe ky është një atribut i tmerrshëm i projektit komplot HAARP.

Tërmetet besohet të jenë shkaktuar nga ndryshimi kryesor i frekuencave, gjatë aktiviteteteve të kryera në këtë projekt studimi të dyshuar.

Disa gjithashtu pretendojnë se i HAARP është një mega-projektushtarak i maskuar në një qender kërkimore, ku kryesisht vepron si një sistem survejimi, por ka gjithashtu mundësinë e shkatërrimit të avioneve në ajër.

Disa teoricienë konspirative pretendojnë se valët e radios të emetuara nga HAARP mund të rezultojë me efekte negative në mendjen dhe trupin e njeriut.

Ky ishte një spjegim paraprak mbi sistemin e emetimit të valëve të frekuencave të larta. Duke i bërë një lidhje ngjarjeve të kohëve të fundit në Rusi dhe Pakistan, dalim me një ide se ç'po ndodh në këto dy shtete, jo shumë larg njëri-tjetrit.

Rusia prej tre javësh është përfshirë nga një valë të nxehti dhe Pakistani nga një valë rrebeshesh shiu të shoqëruara me përmbytje kataklizmike dhe me një numër viktimash të larta.

Dihet, që në Rusi kjo valë të nxehti është shoqëruar me mbi 60 të vdekur, si dhe mbi 1 miliard euro dëme nga zjarret e fuqishme, që ende nuk po vihen nën kontroll nga një shtet supër i fuqishëm me potenciale mbrojtëse. Temperaturat e larta në Rusi nuk njihen që prej 1000 vjetësh, thonë shkencëtarë. Ç'po ndodh...??

Kemi të drejtë të shqetësohemi e të pyesim si qytetarë të këtij Planeti...a mos vallë po vihet në jetë sistemi HAARP, për qëllime strategjike, Këto janë vetëm hamendësime të lidhura me teoritë e fundit konspirative për qëllimet strategjike të sistemit Haarp në Alaskë.....?

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: HAARP arma që shkakton ndryshime klimatike

Mesazh nga Albani prej Fri Mar 10, 2017 10:07 pm


Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: HAARP arma që shkakton ndryshime klimatike

Mesazh nga Albani prej Fri Mar 10, 2017 10:08 pm


Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: HAARP arma që shkakton ndryshime klimatike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi