identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Myftiu i Pukes zhvillon takim me rinin ne xhamin e Pukes

Shko poshtë

Myftiu i Pukes zhvillon takim me rinin ne xhamin e Pukes

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Fri Oct 28, 2016 5:21 pm


Ne kuader te takimeve me xhematin Myftiu i Pukes Gezim Kopani ka zhvilluar ne xhamin e qytetit te Pukes nje takim me runin e kesaj xhamie ku pas faljes se namazit te akshamit, Myftiu mbajti nje vaiz per te pranishmit. Ne fjalen e tij Myftiu nder te tjera tha: “Profeti Muhammed a.s. na ka mesuar se tubimet islame jane nje nder miresit ku te gjithe kaplohemi nga Rahmeti i Zotit. Tubime te tilla kan rendesi te vecante pasi bemi me te bashkuar me njeri tjetrin. Ne te gjithe sebashku duhet te punojme per thirrjen bashkemoshatareve tuaj per frekuentimin e xhamis.” Ne fund te takmit te pranishmit shprehen gadishmerin per zhvillimin e takimeve dhe bisedave te tjera.

Nderkohe takime te tjera pritet qe te zhvillohen ne kuader te takimeve me xhematin.

Puke; 21.10.2016

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi