identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Kush flet dy gjuhë të huaja, plaket më ngadalë

Shko poshtë

Kush flet dy gjuhë të huaja, plaket më ngadalë

Mesazh nga Albani prej Mon Jul 18, 2016 11:18 am


Nëse flisni më shumë se një gjuhë, kjo është gjë e mirë jo vetëm për imazhin tuaj shoqëror, por gjithashtu i bën mirë shëndetit të trurit, ka zbuluar një studim i ri. Dygjuhësia ka një efekt pozitiv në njohje tek personat e moshës së mesme. Individët, që flasin dy ose më shumë gjuhë, edhe ata që zotërojnë një gjuhë të dytë në jetën prej të rrituri, mund të ngadalësojnë procesin e plakjes. Të flasësh dy gjuhë të huaja ndikon për mirë në aftësinë konjitive dhe i sjell trurit shumë dobi.

(gazeta-Shqip.com)

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 697
Piket : 2398
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi