identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


IPHONE 8 DO TË JETË MË I HOLLË FALË EKRANIT TË SAMSUNGUT

Shko poshtë

IPHONE 8 DO TË JETË MË I HOLLË FALË EKRANIT TË SAMSUNGUT

Mesazh nga Albani prej Mon Jul 18, 2016 11:09 am


Telefoni i ri i kompanisë Apple, iPhone 8, raportohet se do të përdorë ekranin AMOLED të kompanisë Samsung.

Apple dëshiron që iPhone i ri të jetë më i hollë, por pa e zvogëluar madhësinë e brendshme te bateria, është një punë e vështirë, transmeton Koha.net. Pjesa e dytë më e madhe e shumicës së smartfonëve të avancuar është ekrani i ndjeshëm në prekje, ku raportohet po ashtu se Apple do të furnizohet nga Samsung me 40 milionë ekrane Super AMOLED.

Deri më tani, Apple ka përdorë panelet LCD për iPhonët e saj, por ka shumë përfitime duke kaluar në panelet AMOLED. Së pari, ngjyrat janë superiore dhe ka rifreskim më të shpejtë, duke mundësuar operim më të lehtë në çdo gjë në iPhone, si dhe lojërat.

Konsumi i reduktuar i energjisë dhe jetëgjatësia shtesë e baterisë, po ashtu do ta bëjnë më të hollë iPhonen me ekran AMOLED.

iPhone 8 pritet të arrijë vitin e ardhshëm, dhe sipas DigiTimes marrëveshja AMOLED është arritur mes kompanisë Samsung – Apple, dy konkurrentëve më të mëdhenj – deri tani.

Samsung do të furnizojë edhe shumë kompani tjera me panele AMOLED.

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi