identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Takim ne Fushe Arrez me rastin e nates se Mire Regaib

Shko poshtë

Takim ne Fushe Arrez me rastin e nates se Mire Regaib

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Thu Apr 07, 2016 10:01 am

U zhvillua sot date;06.04.2016 ne qytetin e Fushe Arrezit seminari me teme: “Miresite e Neteve te Mira”. Takimi u hap me versetet Kur’anore si dhe nga fjala pershendetese e Myftiut te rrethit Puke Gezim Kopani i cili foli mbi vlerat e muajit Rexhep si dhe rendesin dhe miresit e nates se Mire Regaib.

Me pas Perfaqsuesja e Gruas Myslimane per qytetin e Fushe Arrezit prane Myftinise Puke Aida Pema si dhe Erjola Kopani folen mbi rendesin e besimit ne nje Zot duke shpjeguar rendesin e namazit,agjerimit si dhe sevapet qe marrin myslimanet qofte edhe me gjera te vogla gjate jetes se tyre te perditshme; Menjanimin e tyre nga gjerat e papelqyera e te ndaluara ne islam. Shum interes u tregua prej te pranishemve kur u fol mbi jeten e ahiretit. Ne fund te seminarit grat e pranishme zhvilluan pyetje rreth disa çeshtjeve qe ata i kishin te pa qarta. Per te pranishmit u shpernda literature e ndryshme islame.

Ky takim u organizua nga Myftinia e rrethit Puke e mbeshtetur nga Fondacioni i Kryesise se Çeshtjeve Fetare (Diyanet Vakfi), e perfaqesuar nga Zyra e Keshilltarit per Çeshtjet Fetare Tirane.

Fushe Arrez; 06.04.2016

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi