identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Kuriozitete shkencore mbi stuhitë e fuqishme oqeanike
Wed Sep 13, 2017 1:17 pm nga iDa

» E dashura bija ime (mesazh emocional)
Mon Sep 11, 2017 9:18 pm nga Forumi Vizitor

» Modelet e reja të iPhone vijnë me shumë risi, procesorë të ri (FOTO)
Thu Sep 07, 2017 11:17 am nga Albani

» Samsung Galaxy S9 mund të lansohet më herët sesa zakonisht?
Thu Sep 07, 2017 11:15 am nga Albani

» Samsung lanson modelin e ri – Galaxy J7 Plus
Thu Sep 07, 2017 11:14 am nga Albani

» Xiaomi, ky është telefoni i ri me ekranin pa korniza
Thu Sep 07, 2017 11:13 am nga Albani

» Xhaferi: Maqedonia nuk ka alternativë tjetër, duhet të votojë pro Kosovës në UNESCO
Thu Sep 07, 2017 11:08 am nga Albani

» Masakrat në Mianmar, Erdogan dërgon të shoqen tek njerëzit në hall
Thu Sep 07, 2017 11:07 am nga Albani

» Mianmari nuk lejon ndihmat humanitare në Arakan
Mon Sep 04, 2017 12:42 pm nga Albani

» Arakani, dikur “Ishulli i Mëshirës”, tani kërkues i mëshirës
Mon Sep 04, 2017 12:38 pm nga Albani

» Berisha: Muslimanët nuk falen para statujave, pa dallim nëse është e Gjergjit apo e sulltanit
Mon Sep 04, 2017 12:37 pm nga Albani

» Arabia Saudite dënon sulmet ndaj myslimanëve Rohingya në Myanmar
Mon Sep 04, 2017 12:36 pm nga Albani

» Nëna e porosit të birin!
Mon Sep 04, 2017 12:34 pm nga Muslimanja

» Mardhenjet ne çift. Cfare duhet bere para aktit ?
Sun Aug 27, 2017 1:23 pm nga Prizenali

» Me 1 shtator 2017 eshte Kurban Bajrami
Sun Aug 27, 2017 1:07 pm nga Forumi Vizitor

Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (870)
 
Albani (693)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (300)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


E dini çfarë i ndodh zemrës suaj nëse nuk shoqëroheni me Kuranin?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

E dini çfarë i ndodh zemrës suaj nëse nuk shoqëroheni me Kuranin?

Mesazh nga Albani prej Mon Mar 07, 2016 9:46 am


Çfarë do të ndodhte me trupat tanë, nëse me ditë nuk do të hanim dhe pinim, ndërsa pas kësaj do të pinim një gotë me helm?

Do të vuanim dhe në fund do të vdisnim me vuajtje të rënda. Duke mos u shoqëruar me Kuranin, ne me vetë dëshirë uritemi në zemrat dhe shpirtrat tonë.

Ndërsa pas kësaj edhe helmohemi me: shoqëri të keqe, mbeturinat që futen në veshët dhe sytë tanë dhe shkatërrohemi me gjuhën tonë.
Dhe në fund përsëri pyesim, pse vallë jemi në këtë gjendje të rëndë?

Pse zemrat i kemi të vdekura?

A dëshironi që zemra t’u zbutet dhe brengat t’u lehtësohen?
Vendosni që nga ky moment t’i ktheheni Kuranit, Të shoqëroheni me të dhe t’i ushqeni shpirtrat.

Vendosni që mos ta helmoni zemrën tuaj me gjëra të kota dhe që ju pikëllojnë.

Vendosni t’i thoni vetes se ju meritoni më mirë se sa humbja e kohës në gjëra të gabuara.

Vendosni të jetoni të lumtur. Vendosni të jetoni me Kuranin.
Zgjidhni që momentet e shoqërimit me Kuranin të jenë momentet e veçanta për ju. Mësimi dhe leximi i Kuranit le të jetë kënaqësia dhe rehatia e shpirtit tuaj. Le të jetë kjo koha e pushimit dhe rehatisë suaj.

Mësimi dhe leximi i Kuranit le të jetë oazë e paqes për ju çdo ditë.

Përktheu: Islampress.info

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 693
Piket : 2386
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi