identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Mercedesi mendon për motorët me tre cilindra

Shko poshtë

Mercedesi mendon për motorët me tre cilindra

Mesazh nga Albani prej Mon Mar 07, 2016 9:41 am


Mercedesi ka shprehur interesim për krijimin e modeleve diezel me tre cilindra.

Shefat e kompanisë më parë kishin përjashtuar një motor të tillë, por gjenerata e re e E-Class 2.0 me katër cilindra e lansuar sivjet ka ngjallur reagimet për mundësinë e motorëve me tre cilindra.

“Dizeli është arma jonë për të ardhmen, për të ndihmuar emetimin e gazrave”, ka thënë Bernard Heil nga kompania për “AutoExpres”.

“Do të shohim versione të motorëve me katër cilindra dhe do të shihni edhe më shumë, por edhe numër të ri të cilindrave. Mund të sjellim motor me tre cilindra, pa dyshim. Do të ishte një opsion”, ka shtuar ai.

Mercedesi ka investuar 2.6 miliardë euro për zhvillimin e familjes së re të motorëve.

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi