identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


E mahnitshme: Gjenerata e re e robotit, “fotokopje” e njeriut (Video)

Shko poshtë

E mahnitshme: Gjenerata e re e robotit, “fotokopje” e njeriut (Video)

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Tue Mar 01, 2016 11:15 am


Në internet është publikuar një video në të cilën shihet një version i ri i robotëve, i dizajnuar për të vepruar brenda dhe jashtë ndërtesave.

Siç edhe shkruajnë mediat e huaja, bëhet fjalë për një robot të specializuar për manipulim me celular, transmeton Telegrafi, i cili mbushet me rrymë dhe vihet në lëvizje nga hidrauliku.

Gjithashtu thuhet se ai përdor sensorë për të balancuar trupin dhe këmbët. Gjithashtu ka sensorë në kokën e tij për të shmangur pengesat, për të vlerësuar terrenin, për të ndihmuar navigacion dhe manipuluar objektet.

Sipas përshkrimit, roboti në fjalë është i gjatë 175 centimetra dhe peshon 81 kilogramë. /Telegrafi/

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: E mahnitshme: Gjenerata e re e robotit, “fotokopje” e njeriut (Video)

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Tue Mar 01, 2016 11:15 am


Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi