identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Facebook në Like shton edhe emocionet si Love, Haha, Wow, Sad dhe Angry

Shko poshtë

Facebook në Like shton edhe emocionet si Love, Haha, Wow, Sad dhe Angry

Mesazh nga Adelina prej Thu Feb 25, 2016 10:29 am


Njerëzimi është “ngushtuar” në gjashtë emocione kryesore, thotë TechCrunch. Kjo pasiqë pas disa testeve në shtete të ndryshme, Facebook ka shtuar edhe disa butona tjerë mbi butonin e saj Like, të cilat i ka quajtur Reactions.
Facebook i ka dizajnuar Reactions në atë formë që like të jetë i njëjtë si gjithëherë, por që tani nëse ju e shtypni dhe e mbani butonin Like, si opsione tjera shtesë për të shfaqur emocionet tuaja janë edhe: Love, Haha, Wow, Sad, dhe Angry.

Dhe tani në vend të numërimit të pëlqimeve në Facebook, rrjeti social do të shfaq numërimet e përgjithshme në reagimet tuaja në një postim, dhe të tregojnë ikonat nga reagimet më të përdorura.

Në këtë mënyrë, Facebook nuk duhet ndajë me pika të veçanta çdo emocion. Nëse ju doni të dini se cilat kanë qenë reagimet në një postim, ju mund të klikoni mbi numërimin e Reactions dhe të shihni se kush çfarë mendon.
avatar
Adelina

Numri i postimeve : 24
Piket : 45
Respekti : 100
Date e hyrjes : 09/06/2011
Mosha : 29
Vend ndodhja : elbasan

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi