identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Zgjidhet kryetarja e gruas myslimane per qytetin e Fushe Arrezit

Shko poshtë

Zgjidhet kryetarja e gruas myslimane per qytetin e Fushe Arrezit

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Sun Feb 21, 2016 11:03 pmPer tu kordinuar me shume aktivitetet islame me grate myslimane ne qytetin e Fushe Arrezit, sot me date 21.02.2016 Myftinia e rrethit Puke zhvilloi zgjedhjet per Kryetare e Gruas Myslimane per qytetin e Fushe Arrezit.
Grate e pranishme pasi ben propozimet e tyre hodhen ne votim propozimet. Nga ky votim u zgjodh Aida Pema. Si aktiviste dhe mbeshtetese te saj u zgjodhen edhe tre gra te tjera te cilat jane: Vjollca Selimaj, Flutura Dhiaku dhe Lavdije Tafili.
Proçesi u ndoq edhe nga Myftiu Gezim Kopani i cili uroj Kryetaren e Gruas Myslimane per qytetin e Fushe Arrezit. Nderkohe ne fjalen e saj Aida Pema nder te tjera tha: “Si pari falenderoi juve qe me besuat mua per kete detyre dhe Myftinin e rrethit Puke per kete mundesi qe po na krijon. Ju premtoj se do punoj me perkushtim per te rritur aktivitet islame ne qytetin tone. Ta shijojme edhe ne bukurit e islamit ashtu sic shijohet ne Puke. Me vjen turp te them por eshte e vertet, ne shtepin time nuk festojme festat e bajrameve ashtu sic jetohet ne qytetin e Pukes. Prandaj keto dhe shume gjera tjetra duhet te punojme sebashku per te miren e familjes tone.” Fjale pershendetese mbajten edhe tre aktivistet e tjera.

Fushe Arrez; 21.02.2016

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi