identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Kuriozitete shkencore mbi stuhitë e fuqishme oqeanike
Wed Sep 13, 2017 1:17 pm nga iDa

» E dashura bija ime (mesazh emocional)
Mon Sep 11, 2017 9:18 pm nga Forumi Vizitor

» Modelet e reja të iPhone vijnë me shumë risi, procesorë të ri (FOTO)
Thu Sep 07, 2017 11:17 am nga Albani

» Samsung Galaxy S9 mund të lansohet më herët sesa zakonisht?
Thu Sep 07, 2017 11:15 am nga Albani

» Samsung lanson modelin e ri – Galaxy J7 Plus
Thu Sep 07, 2017 11:14 am nga Albani

» Xiaomi, ky është telefoni i ri me ekranin pa korniza
Thu Sep 07, 2017 11:13 am nga Albani

» Xhaferi: Maqedonia nuk ka alternativë tjetër, duhet të votojë pro Kosovës në UNESCO
Thu Sep 07, 2017 11:08 am nga Albani

» Masakrat në Mianmar, Erdogan dërgon të shoqen tek njerëzit në hall
Thu Sep 07, 2017 11:07 am nga Albani

» Mianmari nuk lejon ndihmat humanitare në Arakan
Mon Sep 04, 2017 12:42 pm nga Albani

» Arakani, dikur “Ishulli i Mëshirës”, tani kërkues i mëshirës
Mon Sep 04, 2017 12:38 pm nga Albani

» Berisha: Muslimanët nuk falen para statujave, pa dallim nëse është e Gjergjit apo e sulltanit
Mon Sep 04, 2017 12:37 pm nga Albani

» Arabia Saudite dënon sulmet ndaj myslimanëve Rohingya në Myanmar
Mon Sep 04, 2017 12:36 pm nga Albani

» Nëna e porosit të birin!
Mon Sep 04, 2017 12:34 pm nga Muslimanja

» Mardhenjet ne çift. Cfare duhet bere para aktit ?
Sun Aug 27, 2017 1:23 pm nga Prizenali

» Me 1 shtator 2017 eshte Kurban Bajrami
Sun Aug 27, 2017 1:07 pm nga Forumi Vizitor

Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (870)
 
Albani (693)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (300)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Modeli i ri crossover i Toyota-s do të prodhohet në Turqi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Modeli i ri crossover i Toyota-s do të prodhohet në Turqi

Mesazh nga Bledari prej Sun Feb 14, 2016 9:09 pm


Për modelin që do të zbresë në tokë në fund të vitit 2016-të, do të krijohen vende pune për 1 000 persona dhe do të bëhet një investim prej 450 milion dollarë.

Drejtori i “Toyota Motor" përgjegjës për Evropën, Dr Johan van Zyl, tha se modeli i ri do të prodhohet nga ana e Industrisë Automobilistike Toyota në Turqi.

Johan van Zyl theksoi se modeli i ri që do të jetë automobili i parë crossover dhe hibrit që prodhohet në Turqi dhe sëbashku me prodhimin e këtij automobili kapaciteti prodhues në këtë fabrikë nga 150 mijë do të arrijë në 280 mijë.

Johan van Zyl, u shpreh se automjeti i ri që përbën një kërkesë të rëndësishme për grupin e prodhimit global të Tayota-s dhe duke qenë se do të prodhohet në Turqi është një burim krenarie për punonjësit në Turqi dhe për industritë ndihmëse të saj.

Kurse Drejtori i përgjithshëm i Industrisë Automobilistike Toyota në Turqi, njëkohësisht edhe Udhëheqësi Ekzekutiv (CEO), Hiroshi Kato tha se janë shumë të lumtur që do të prodhojnë një model të tretë në kompleksin në rrethin e Sakarja-s.

Edhe Drejtori i Përgjithshëm i Shitjes dhe Tregtimit të Toyota-s në Turqi, Ali Haydar Bozkurt, bëri të ditur se janë entuziastë për prodhimin e automobilit të ri në Turqi.

Ai nënvizoi se vitin e kaluar shitën më shumë se 50 mijë automobila dhe me prodhimin e automobilit të ri kjo shifër do të shtohet me 15-20 mijë automobila.
avatar
Bledari

Numri i postimeve : 59
Piket : 219
Respekti : 100
Date e hyrjes : 29/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi