identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Shtatë shtete të BE-së suspendojnë Shengenin

Shko poshtë

Shtatë shtete të BE-së suspendojnë Shengenin

Mesazh nga Muslimanja prej Tue Jan 19, 2016 5:40 pm

Komisioni Evropian ka kumtuar sot se Austria ka vendosur që “për shkak të situatës që ka dalë jashtë kontrollit”, nga shkurti deri në shtator të zbatojë mbikëqyrjen e kufijve të brendshëm të Shengenit.
Me këtë, gjithsej shtatë shtete të Bashkimit Evropian kanë futur në përdorim këtë mbikëqyrje të përkohshme të hapësirës së Shengenit, ka deklaruar përfaqësuesja për shtyp e Komisionit Evropian, Natasha Bertaud.
Medie në BE transmetojnë, përcjell Koha.net, edhe paralajmërimin e Qeverisë së Lubjanës se do të verifikojë pasaportën e udhëtarëve në kufijtë sllovenë.
Bertaud ka shtuar se për shkak të vlerësimit për situatën kërcënuese, gjë që është edhe në përputhje me rregullat e Shengenit, këto masa i kanë ndërmarrë Austria, Franca, Gjermania dhe Malta.
Më herët këtë hap e kishin ndërmarrë Danimarka dhe Suedia.
avatar
Muslimanja
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 598
Piket : 1922
Respekti : 9
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 39
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi