identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Në vendet skandinave brenda 2 orësh falen 3 kohë namaz

Shko poshtë

Në vendet skandinave brenda 2 orësh falen 3 kohë namaz

Mesazh nga Muslimanja prej Sat Jan 09, 2016 11:03 pm


Muslimanët të cilët jetojnë në shtetet skandinave brenda 2 orësh falin 3 kohë namaz, përkatësisht drekën, ikindinë dhe namazin e akshamit, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas kalendarit të përgatitur nga Kryesia e Çështjeve Fetare, në kryeqytetin e Islandës, Reykjavik, Kiruna të Suedisë dhe Tromsö të Norvegjisë, koha e namazit të drekës fillon në orën 13:29, ndërsa e ikindisë pas 22 minutave në 13:51. Ezani i akshamit thirret në orën 15:39.

Ndërsa muslimanët në Stockholm, Oslo, Kopenhagen dhe Helsinki namazet e drekës, ikindisë dhe akshamit i falin brenda 3 orëve.

Kur muaji i agjërimit, Ramazani përkon në muajt dhjetor dhe janar muslimanët në këto vende agjërojnë 7-8 orë, ndërsa kur përjetohen netët e bardha në muajt qershor dhe korrik agjërojnë 22 orë.
avatar
Muslimanja
Moderatore
Moderatore

Numri i postimeve : 598
Piket : 1922
Respekti : 9
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 39
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi