identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Ngjarjet ne Parise,Myftiu:Per ne eshte ligj qe te mos vritet njeri me pa te drejte

Shko poshtë

Ngjarjet ne Parise,Myftiu:Per ne eshte ligj qe te mos vritet njeri me pa te drejte

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Mon Nov 16, 2015 7:51 pm

Ka reaguar Myftiu i Pukes Gezim Kopani ne lidhje me ngjarjet e Parisit. Sot 15.11.2015 ne Xhamin e Pukes pas namazi te akshamit Myftiu i rrethit te Pukes Gezim Kopani ka reaguar per ngjarjet ne paris ku nder te tjera tha:

“Aktet te cilat po degjohen dhe shikohen sot nuk kan asnje lidhje me fene islame. Nuk mund te fajsohet nje fe se dy apo tre a me shume indivit permendin terma te fese islame, pasi nuk eshte e veshtir te mesohen dy fjal sot. Prandaj ne te gjithe sebashku e kemi obligim qe nepermjet mexhliseve sic eshte ky te japim mesazhe te qarta, te pasterta, mu ashtu sic permend Allahu ne Kur’an se: “Kush e mbyt nje njeri pa te drejte, pa pase mbytyr ai ndonje tjeter dhe pa pase bere ai ndonje shkaterrim ne toke, atehere krimi i tij eshte si t’i kishte mbytur gjithe njerezit.”(El Maide 32) Prandaj tek ne myslimanet eshte ligj qe te mos vrasin njeri me pa te drejte. Madje Allahu ne Kur’an thote: “Dhe kush behet shkak qe te jete ai gjalle eshte si t’i kishte shpetuar te gjithe njerezit.”(El Maide; 32)

Date; 15.11.2015
nga: http://myftiniapuke.org/?p=5656

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi