identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Fiton Shqipëria, shkojmë në Francë

Shko poshtë

Fiton Shqipëria, shkojmë në Francë

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Tue Oct 13, 2015 9:28 am

Shqipëria, është kualifikuar direct për në finalet e Kampionatit Europian të futbollit, duke mundur në ndeshjen e fundit, Armeninë me rezultatin 0-3.Një kualifikim historik për Shqipërinë, e cila deri tani, nuk ka qenë asnjëherë pjesë e një kompeticioni të rëndësishëm, europian ose botëror.

Në Jerevan, kombëtarja shqiptare ka arritur që të zgjidhëshpejt avantazhin teksa, në një aksion ku Gashi ishte protagonist, armeni Hovhannisyan e përcolli topin në portën e tij. Ishte minuta e 9 të. Më pas Shqipëria e kishte më të lehtë që të administronte rezultatin dhe të këishte në kontroll lojën. Në minutën e 23 Ledion Memushaj, shënoi golin e dytë, i cili praktikisht vulosi rezultatin e ndeshjes, 2-0. Ndeshja në pjesën e dytë, nuk ka më histori. De Biassi, këmbëngul për të mbajtur nën presion kundërshtarët dhe kështu, skuadra e ka më të lehtë që ti gjejë ata në pozicion të vështirë. Në minutën e 76, Armando Sadiku shënon golin e tretë, duke e bërë edhe më të lehtë, kualifikimin e kombëtares.

Për herë të parë Shqipëria, kualifikohet në një event të përmasave të tilla. Ky është një record historik dhe rezultati më i mirë për kombëtaren tonë, në të gjitha kohrat.

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi