identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


“Triumfi i Besimit” shfaqet në festivalin “Albanian Film Week” në SHBA

Shko poshtë

“Triumfi i Besimit” shfaqet në festivalin “Albanian Film Week” në SHBA

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Tue Nov 25, 2014 6:35 pm

Është shfaqur në Nju Jork, SHBA, dokumentari “Triumfi i besimit”, kushtuar H. Hafiz Sabri Koçit.

Ky dokumentar vjen në Javën e Filmit Shqiptar në Amerikë, si një prodhim i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë  dhe konkuron
Java e Filmit Shqiptar e ka zanafillën në 100 vjetorin e pavarësisë, ku u shfaqën 100 filma shqiptarë në Amerikë. Synimi i festivalit është që nëpërmjet filmit shqiptar të shfaqet kultura dhe vlerat historike të kombit tonë.
Në edicionin e tretë që po mbahet këtë vit në Neë York merr pjesë në kompeticion dhe dokumentari i realizuar nga KMSH “Triumfi i Besimit” me regji të Algert Skenderit.

Për çdo vit “Albanian Film Week”, prezanton filma dhe dokumentare të shkurtër, organizon workshope, pritje, si dhe mbrëmjen e madhe gala, ku dhe do të jepen çmime të ndryshme.

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi