identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Myftinia Puke ndihmon me mish kurbani 730 familje

Shko poshtë

Myftinia Puke ndihmon me mish kurbani 730 familje

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Thu Oct 09, 2014 7:41 pm


Myftiu Gezim Kopani i eshte drejtuar me nje shkrese falenderuese te gjithe donatoreve te cilet kan respektuar me mish kurbani Myftinine e rrethit te Pukes si dhe gjithe besimtaret mysliman te rrethit te Pukes . Nder te tjera ne kete shkrese eshte e shkruar:

“Ne emer te Komunitetit Mysliman te Shqiperise  Myftinise se rrethit te Pukes si dhe ne emrin tim personal kam kenaqesin e veçante te falenderoj Komunitetin Mysliman te Shqiperise i cili u gjend prane myftinise tone duke kontribuar ne mbarvatjen e festes se Kurban Bajramit. Falenderoj donatoret qe dhuruan dhjetra kurbane, AKU Puke si dhe grupin e punes te cilet bene te mundur shperndarjen e mishit te kurbanit.

Dua te falenderoj: Dijanetin Turk, Shoqaten “Istanbul”, Sait Fishta, Shoqaten Bashkesia Kultura Islame Puke, Myftiun e Kukesit Islam Hoxha, Erand Baci te cilet kan dhuruar disa kurbane per Myftinine e rrethit te Pukes.

Me konkretisht:

Dijaneti i Turqise 160 pako mish

Shoqata Istanbul 250 pako

Sait Fishta 120 pako

Shoqata Bashkesia Kultura Islame Puke 20 pako

Myftiu i Kukesit Islam Hoxha 180 pako

Erand Baci 2 pako.

Rahmeti i  Allahut xh.sh ne festen e kurban Bajramit kete vit ka trokitur ne 732 familje te cileve ju dhurua mish kurbani. Me konkretisht mishi i kurbanit u  shpernda ne:

Puke, Fushe-Arrez, ne fshatrat: Iballe, Rrape, Qerret, Lejthize, Kabash, Flet, Xathe”

Myftiu

Gezim Kopani

09 tetor 2014

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi