identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Nga xhamia Iballe Myftiu Gezim Kopani uron besimtaret per muajin e Ramazanit

Shko poshtë

Nga xhamia Iballe Myftiu Gezim Kopani uron besimtaret per muajin e Ramazanit

Mesazh nga Admin prej Fri Jun 27, 2014 9:01 pm


Pas nje bisede fetare ne xhamin e Iballes Myftiu Gezim Kopani ka uruar te gjithe besimtaret mysliman me rastin e fillimit te muajit te bekuar te Ramazanit:

“Sonte startojme namazin e teravive, gje qe tregon se neser me lejen e Zotit do dalin agjerueshem. Nga xhamia e fshatit Iballe uroj te gjithe besimtaret mysliman per agjerim te mbare dhe te pranuar tek Allahu. Ky muaj eshte meshire dhe rahmet per ne, eshte muaji i bashkimit dhe i lutjeve.Eshte muaji ne te cilin Allahu xh.sh fal gjynahet dhe i meshiron agjeruesit dhe pune miret. Prandaj muaji Ramazan fton te gjithe qe te jene me te mire, me te dashur, me pune mire, dhe me afer familjes dhe Zotit, pasi duke kene afer Zotit me agjerim lutje dhe namaze edhe Zoti do jete afer nesh. Edhe nje here duke ju uruar agjerim te mbare, uroj te gjithe mysliman gezuar muajin e bekuar te Ramazanit!”

Iballe 26 qershor 2014
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 1312
Piket : 18957
Respekti : 19
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : Shqiperi

http://forumivizitor.forumo.org

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi