identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


N/Kryetari i K.M.SH-se z.Gazmend Aga zhvillon vizite pune ne Myftinin e Pukes

Shko poshtë

N/Kryetari i K.M.SH-se z.Gazmend Aga zhvillon vizite pune ne Myftinin e Pukes

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Sun Mar 30, 2014 8:54 pm


Gjate dites se sotme N/Kryetari i Komunitetit Mysliman z.Gazmend Aga i shoqeruar nga Drejtori i Kultures dhe Dialogut Nderfetar z.Genti Kruja zhvilluan nje vizite pune ne Myftinine e rrethit te Pukes.

Ne fjalen e tij Myftiu i Pukes z.Gezim Kopani falenderoj funksionaret e KMSH per viziten e zhvilluar ne Myftinine e Pukes. Myftiu nder te tjera tha: “Ardhja juaj ketu eshte tregues i vemendjes qe i kushton Komuniteti Mysliman rrethit tone. Shpresojme qe me mbeshtetjen e Komunitetit Mysliman te Shqiperise sherbimet fetare dhe jo vetem te Myftinise Pukee do te shtohen ne te ardhmen.”

Ndersa N/Kryetari i Komunitetit Mysliman te Shqiperise z.Gazmend Aga nder te tjera tha: “Vizita e jone ne Myftinin e Pukes, konsiston ne nje moment te veçante pasi sot, Myftinia Puke me bashkepunim me Medresene e Tiranes do organizoj edhe nje program festiv kushtuar profetit Muhammed (a.s.). Komuniteti Mysliman i Shqiperise vlerson punen e shkelqyer qe Myftinia Puke eshte duke zhvilluar ne rrethin e Pukes duke perfaqsuar dejnjesisht Komunitetin Mysliman te Shqiperise.”

Me pas N/Kryetari i K.M.SH-se z.Gazmend Aga dhe z.Genti Kruja te shoqeruar nga Myftiu i Pukes z.Gezim Kopani dhe antari i Keshillit te Myftinise Puke z.Afrim Laçi zhvilluan nje vizite tek xhamia e vjeter e Koder Hanit ne lagjen Laçaj te Pukes.

Puke 29.03.2014

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi