identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Bisedë fetare me gratë në xhamin e Pukës

Shko poshtë

Bisedë fetare me gratë në xhamin e Pukës

Mesazh nga Forumi Vizitor prej Sat Jan 11, 2014 3:25 pm

Gjate dites se sotme date 11 janar 2014 Myftinia Puke ne ambjentet e Xhamise se re te qytetit te Pukes ka zhvilluar nje bisede fetare me grate pukjane.

Ky takim u zhvillua ne kuader te muajit te “Mevludit” duke shpalosur vlerat e fese islame dhe vendin qe ajo i jep grave ne islam. Biseden fetare e zhvilloj Myftiu i Pukes Gezim Kopani. Nder te tjera Myftiu Gezim Kopani tha: “Myftinia Puke ne vazhdimisi do zhvilloj biseda islame jo vetem ne qytetin e Pukes por edhe ne fshatrat e rrethit. Ju ftoj te gjitheve qe te ftoni shoqet dhe te afermit tuaj per tu bere pjese e rruges islame. Me ka rastis te me thojne: “Une, deshiroj te vi ne xhami por nuk di gje, as lutje as dua. Une ua them: Nuk eshte asnje problem qe nuk di,problem eshte mos me pas deshire. Kur te kesh deshir ke te gjitha te mirat pasi hz.Muhammed a.s. thote: “Cdo gje vlersohet sipas nijetit.” Prandaj, ftoni shoqet, kojshin dhe te afermit ne rrugen e islamit. Nuk ka problem din apo nuk din te falen, e rendesishme eshte ti sjellim ne shtepin e zotit dhe tu tregojme atyre vlerat e fese islame.”

Ne fund te takimit, pjesmarreset shprehen nevojen e bisedave islame mbi temat: “Pergatitja e xhenazeve”, “Rendesia e hixhabit” etj.

Myftinia Puke

Forumi Vizitor
ForumiVizitor
web: http://islami-puke.blogspot.com/
avatar
Forumi Vizitor
Webmaster
Webmaster

Numri i postimeve : 875
Piket : 3203
Respekti : 102
Date e hyrjes : 13/03/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : ForumiVizitor

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi