identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
11 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 11 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Kina vazhdon ëndrrën hapësinore, dërgon një modul në hënë

Shko poshtë

Kina vazhdon ëndrrën hapësinore, dërgon një modul në hënë

Mesazh nga ersa prej Sun Dec 01, 2013 3:46 pm


PEKIN- Kina po bëhet gati të hedhë një hap tjetër drejt ‘ëndrrës së saj hapësinore’ duke lëshuar të dielën në orën 17:30 GMT një modul drejt Hënës, ku ai do të vendosë një anije kozmike eksplorimi të telekomanduar, të quajtur ‘Lepuri ngjyrë nefriti’.

‘Misioni Chang'e-3 do të hidhet në hapësirë më 2 dhjetor në orën 01:30 nga baza e lëshimit të satelitëve në Xichang’, në provincën Sishuan, në jugperëndim të Kinës, njoftoi sot televizioni publik CCTV në një mikroblog.

Agjencia shtetërore kineze e lajmeve, Hsnihua e konfirmoi datën dhe orën, që përkon me mesnatën e së dielës duke u gdhirë e hënë në Kinë, vend shumë i madh dhe i përfshirë nga vetëm një bosht orar.

(a.h/atsh/BalkanWeb)
avatar
ersa

Numri i postimeve : 58
Piket : 106
Respekti : 101
Date e hyrjes : 25/03/2011
Mosha : 25
Vend ndodhja : Tirane

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi