identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Vrima e zezë që “ha” masa të mëdha të Universit

Shko poshtë

Vrima e zezë që “ha” masa të mëdha të Universit

Mesazh nga Redi prej Tue Oct 22, 2013 9:11 pm


Një nga shenjat më madhështore të Universit, është fotografuar nga një teleskop me rreze ultra, në Kili. Dy skuadra astronomësh filmuan pamjet frymëzuese të një vrime të zezë të lashtë, duke “ngrënë” sasi të mëdha materiesh.

Fotot janë realizuar nga “European Southern Observatory”, duke përdorur teleskopin “Atacama Large Millimeter/submillimeter Array”, (ALMA), i cili është teleskopi që bën fotot më të mira në botë, nga toka në hapësirë. Ato tregojnë pamjet absolute të organeve të mëdha astrale dhe të gëlltitjes së masave hapësinore. Pamjet hedhin dritë se si fenomenet natyrore ndikojnë në Galaksi.

Forumi Vizitor
PC-ja te cmend, By redi
avatar
Redi
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 338
Piket : 850
Respekti : 12
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 36
Vend ndodhja : Tirane

http://islami-puke.webs.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi