identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Mesazhi i Myftiut me rastin e Kurban Bajramit

Shko poshtë

Mesazhi i Myftiut me rastin e Kurban Bajramit

Mesazh nga Admin prej Mon Oct 14, 2013 11:58 am


“Në emer të Allahut! Mëshiruesit dhe Mëshirëbërësit”

Të nderuar besimtarë!

Myftiu i rrethit të Pukës Gëzim Kopani
Myftiu i rrethit të Pukës
Gëzim Kopani
Myftiu i rrethit të Pukës Gëzim Kopani
Myftiu i rrethit të Pukës
Gëzim Kopani
Sot e mbarë bota islame është në pritje të festës së Kurban Bajramit! Zoti e dha këtë festë, që njërëzimi të jetë i gëzuar dhe i lumtur.

Festa e Kurban Bajramit fton të gjithë në rrugen e Zotit. Rrugë e cila i mban larg dhunës, padrejtësisë dhe injorancës.

Besimi në Zot, gëzon zemrat e çdo besimtari. Aty ku ka besim nuk mund të këtë dhunë shoqërore apo familjare, pasi islami familjen e çmon si diçka të shejtë e të paprekshme.

Besimi në Zot, bën që njërëzit të jenë të dashur e njëri tjetrin, duke i shtrirë doren e ndihmës.

Sot shoqëria jonë, dita ditës po tronditet nga aktet më shnjërëzore siç është: vrasja, dhuna në familje, mos edukimi shpirtërore etj.

Prandaj festa e Kurban Bajramit i bën thirrje shoqërisë për dashuri, paqe e harmoni, ashtu siç dëshiron Zoti i Gjithësisë.

Me këtë rast, i uroj gjithë myslimanët e Pukës shëndet, gëzim dhe mirëqenje në famijet tuaja.

E gëzofshi festen e Kurban Bajramit!

Myftiu i rrethit të Pukës

Gëzim Kopani
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 1329
Piket : 18976
Respekti : 19
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : Puke

http://forumivizitor.forumo.org

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi