identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (872)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (300)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


BlackBerry, bisedime me Google e Samsung për një blerje të mundshme

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

BlackBerry, bisedime me Google e Samsung për një blerje të mundshme

Mesazh nga era prej Mon Oct 07, 2013 7:54 pm


Për kompaninë BlackBerry po diskutohet muajt e fundit që të shitet, ose të paktën një pjesë të veten ta shesë tek disa kompani të tjera.

Sipas një raporti, BlackBerry, biznesi i smartfonëve që është drejt falimentimit, është në bisedime për të shitur kompaninë ose pjesë të sajj tek Google, Samsung, Sistemet Cisco, Intel dhe LG, raporton Reuters.

Fairfax Financial Holdings, kompania e cila zotëron 10% të aksioneve të BlackBerry-t, para dy javësh ra dakord për ta blerë për vetëm 4.7 miliardë $.

Reuters tha se nuk është akoma e qartë se çfarë reagimesh do të ketë nga kompanitë pretenduese blerëse. Google, Samsung, Cisco dhe Intel nuk kanë bërë ndonjë deklaratë, ndërsa një zëdhënëse e LG-së tha se nuk ka asnjë informacion me këtë çështje.

BlackBerry pati një humbje rreth 1 miliardë $ gjatë tremujorit të dytë të këtij viti dhe shkurtoi rreth 35% të punonjësve.
Gjithsesi kompania vlen akoma për shërbimet e saj të biznesit dhe sistemin e sigurt të komunikimit për shkak të patentave që zotëron.

Vlera e tanishme nuk krahasohet me vlerën prej 100 miliardë $ që BlackBerry kishte në 2007.

(m.s/BalkanWeb)
avatar
era

Numri i postimeve : 300
Piket : 827
Respekti : 102
Date e hyrjes : 25/03/2011
Mosha : 29
Vend ndodhja : Tirane

http://forumivizitor.forumo.org/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi