identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)

Forumi Vizitor (872)

Albani (697)

Muslimanja (598)

emine (507)

Redi (338)

era (300)

iDa (167)

Visiana (151)

Jetmiri (149)

Kush është në linjë
10 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 10 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16

Skandal në Maqedoni: Na jepni 1 votë, ju japim 1 nuse

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Skandal në Maqedoni: Na jepni 1 votë, ju japim 1 nuse

Mesazh nga Albani prej Wed Mar 20, 2013 5:31 pm

MAQEDONI- Organizata joqeveritare CIVIL në Maqedoni, ka vërejtur në monitorimin e fushatës parazgjedhore në terren, një sërë problemesh dhe parregullsish.

Njëri nga rastet më flagrante të manipulimit të votuesve, është vërejtur në një komunë maqedonase, ku jetojnë kryesisht popullatë me status ‘beqar’.

Sipas CIVIL-it, banorëve të kësaj komune u është ofruar nga partitë përkatëse që garojnë në zgjedhje, nuse për martesë, nëse japin votën e tyre për opsionin e caktuar.

Vërejtjet janë zbardhur sot nga kryetari i CIVIL-it, Xhabir Deralla, i cili ka vlerësuar se fushata elektorale ka shumë parregullsi dhe shkelje ligjore. Sipas kreut të kësaj organizate, zgjedhjet lokale nuk janë të tilla, për shkak se, sipas tij, gara po zhvillohet edhe në baza ndëretnike, transmeton Zhurnal.

“Këto tensione po shfrytëzohen rregullisht nga ana e politikanëve për përfitimin e votave, që është një nga shkeljet më serioze dhe që mund të ketë pasoja afatgjate”, ka thënë Deralla.

CIVIL ka vërejtur gjithashtu se të punësuarit në administratë presionohen që të punojnë dhe angazhohen në aktivitetet parazgjedhore të partive.
(e.m/BalkanWeb)

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
Albani

Numri i postimeve : 697
Piket : 2398
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011