identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (875)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (324)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


SIRI - AFAD: RRETH 2 500 FËMIJË TË REFUGJATËVE KANË LINDUR NË TURQI

Shko poshtë

SIRI - AFAD: RRETH 2 500 FËMIJË TË REFUGJATËVE KANË LINDUR NË TURQI

Mesazh nga Albani prej Sat Feb 23, 2013 2:02 pm


Rreth 2 500 foshnja, fëmijë të refugjatëve sirianë që ndodhen në Turqi që prej fillimit të krizës, kanë lindur në territor turk, deklaroi dje Zyra e Emergjencave dhe Katastrofave pranë qeverisë turke, AFAD, në Ankara.

Refugjatët e regjistruar zyrtarisht në Turqi aktualisht arrijnë në 180 mijë dhe janë strehuar në 15 kampet e pritjes së vendosura në zonat përgjatë kufirit.

Shumë prej foshnjave të lindur nga refugjatët sirianë në Turqi u janë vënë emrat e kryeministrit, Rexhep Tajip Erdoan dhe bashkëshortes së tij, Emine në shenjë falënderimi për vendin që i ka mirëpritur.

Pjesa më madhe e refugjatëve të strehuar në Turqi vijnë nga rajonet rurale sunite të Halepit dhe Idlibit.
/trt/

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 697
Piket : 2398
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi