identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Asteroidi sot do t'i afrohet Tokës

Shko poshtë

Asteroidi sot do t'i afrohet Tokës

Mesazh nga era prej Fri Feb 15, 2013 7:23 pm

PASSADENA- Një asteroid me një madhësi sa gjysma e një fushe të futbollit, do t'i afrohet Tokës gjatë orëve të vona të së premtes. Shkencëtarët këtë e kanë quajtur si fluturimi më i afërt i bërë ndonjëherë nga një objekt i një mase të tillë.

NASA ka bërë të ditur se asteroidi do të kalojë rreth 27 mijë kilometra afër sipërfaqës së tokës.

Edhe pse asteroidi 2012DA14 është objekti më i madh ndonjëherë që ka kaluar kaq afër Tokës, shkencëtarët kanë thënë se nuk ka ndonjë shans që të ketë ndonjë ndikim në Tokë.

Asteroidi me një diametër prej 50 metrash, pritet që distancën më të afërt me Tokën ta ketë rreth orës 20 e 45 sipas zonës qendrore. Vendi ku do t'i afrohet më së afërmi Tokës do të jetë Oqeani Indian.

Vendet më të mira për t'u parë ky asteroid do të jenë Evropa Lindore, Australia dhe Azia.
(e.m/kohaditore/BalkanWeb)
avatar
era

Numri i postimeve : 332
Piket : 870
Respekti : 102
Date e hyrjes : 25/03/2011
Mosha : 29
Vend ndodhja : Tirane

http://forumivizitor.forumo.org/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi