identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (872)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (300)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Al-Jazeera blen televizionin amerikan të zv.presidentit Al Gore

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Al-Jazeera blen televizionin amerikan të zv.presidentit Al Gore

Mesazh nga era prej Thu Jan 03, 2013 3:07 pm

Televizioni Al-Jazeera, me seli në Katar, ka blerë kompaninë mediatike amerikane Current TV, të bashkëthemeluar nga ish-nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Al Gore.

Kushtet e marrëveshjes për shitje nuk janë bërë të ditura.

Përmes një deklarate të përbashkët, Gore dhe partneri i tij, Joel Hyatt, kanë thënë se Al-Jazeera, sikurse edhe Current TV, “beson se faktet dhe e vërteta do të çojnë te të kuptuarit më mirë të botës”.

Kjo blerje mund të zgjerojë qasjen e Al-Jazeeras në SHBA. Current TV, i cili është përballur me shikueshmëri të vogël, është i disponueshëm në rreth 60 milionë shtëpi amerikane.

Disa raporte thonë se Al-Jazeera po shqyrton përdorimin e Current TV-së për të ndërtuar një kanal të ri amerikan.

Gore ka qenë nënpresident i Bill Clintonit në periudhën 1993-2001
avatar
era

Numri i postimeve : 300
Piket : 827
Respekti : 102
Date e hyrjes : 25/03/2011
Mosha : 29
Vend ndodhja : Tirane

http://forumivizitor.forumo.org/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi