identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Djaloshi që i ndërton kompjuterët vet

Shko poshtë

Djaloshi që i ndërton kompjuterët vet

Mesazh nga Albani prej Sat Jun 30, 2012 11:58 am


ë krijosh kompjuter vet nga fillimi, kohëve të fundit është bërë si një lloj trendi. I tillë është edhe desktopi i Bradit, L3P, që pas disa modifikimesh shtesë nga Shazim Mohammed, është rikthyer në një kompjuter shumë të fuqishëm me 3 monitorë. Kjo mund të mos jetë shpikje e re, por gjithsesi është për t'u admiruar.Mohammed tregon se sfida e tij më e madhe ishte të gjej një metodë se si të kaloj ajri në gjithë tavolinën MDF. Ai renditi një mori pajisjesh që mund të përdoreshin dhe planifikoi të vendoste tre ventilatorë me tuba shkarkimi, dy ventilatorë të thjeshtë brenda si dhe një ftohëse me ujë për CPU. Pas gjithë këtyre ndërtimeve, tani i gjithë sistemi punon në temperaturën 31°C.Pjesët që Mohammed i vuri desktopit të tij janë:

* Motherboard Asus Gene IV

* Procesor i5-2500k

* Kartë grafike Radeon HD 7950

* 3 Ekrane Dell UltraSharp (U2312HM)

* 3 ventilatorë Gelid UV Reactive Green

* XSPC Raystorm CPU waterblock

* Radiator XSPC RX360

* Tubi PrimoFlex UV Green

(ar.ku/BalkanWeb)

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Djaloshi që i ndërton kompjuterët vet

Mesazh nga iDa prej Sat Jun 30, 2012 12:09 pm

bravo i qofte
avatar
iDa

Numri i postimeve : 167
Piket : 553
Respekti : 100
Date e hyrjes : 10/06/2011
Mosha : 27
Vend ndodhja : Durres

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi