identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (872)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (300)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Google Translate, e përdorin 200 milionë njerëz në muaj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Google Translate, e përdorin 200 milionë njerëz në muaj

Mesazh nga Albani prej Mon Apr 30, 2012 8:54 pm


SHBA - Këto shifra edhe mund të duken befasuese, mirëpo Google po vazhdon të shtojë gjuhë të reja në shërbimin e saj të përkthimit, i cili tashmë është rritur shumë.

Së shpejti, Google Translate do të shënojë 6 vjetorin e nisjes së këtij shërbimi, i cili bën përkthime automatike nga gjuhë të ndryshme të botës.

Mirëpo, kësaj ngjarjeje duhet t’i shtohet edhe fakti se Google Translate tashmë po përdoret nga më shumë se 200 milionë përdorues në muaj, 92 për qind e të cilëve vijnë jashtë SHBA-ve.

Me këtë ritëm të shpejtë të rritjes dhe zhvillimit të shërbimit në përgjithësi, nuk do të jetë e befasishme nëse shumë shpejt dëgjojmë se numri i përdoruesve ka shkuar në 300 milionë.

(er.nu/tg/BalkanWeb)

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 697
Piket : 2398
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi