identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


ANONYMOUS-PIRATERIA KOMPJUTERIKE KUNDËR VATIKANIT

Shko poshtë

ANONYMOUS-PIRATERIA KOMPJUTERIKE KUNDËR VATIKANIT

Mesazh nga Albani prej Fri Mar 09, 2012 4:09 pm

Adresa vatican.va aktualisht pengohet nga piratët kibernetikë të grupit "Anonymous".

Në deklaratën e bërë nëpërmjet faqes së internetit të krahut italian të lëvizjes "Anonymous", sqarohet se siti i internetit të Vatikanit është sulmuar pasi Kisha Katolike është prishur dhe degraduar, por theksohet se sulmi kibernetikë në fjalë nuk është bërë në asnjë mënyrë kundër fesë së krishtere, apo besimtarëve të saj në të gjithë rruzullin tokësor.

Anëtarët e "Anonymous", të cilët prej më shumë se një viti organizojnë sulme kompjuterike ndaj adresave të internetit të institucioneve shtetërore të shumë vendeve dhe kompanive më të mëdha në botë, rreth një vit më parë kishin tentuar sërish të pengonin sitin e internetit të Vatikanit, por asokohe sulmi kishte rezultuar i pasuksesshëm.

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 703
Piket : 2418
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi