identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Kuriozitete shkencore mbi stuhitë e fuqishme oqeanike
Wed Sep 13, 2017 1:17 pm nga iDa

» E dashura bija ime (mesazh emocional)
Mon Sep 11, 2017 9:18 pm nga Forumi Vizitor

» Modelet e reja të iPhone vijnë me shumë risi, procesorë të ri (FOTO)
Thu Sep 07, 2017 11:17 am nga Albani

» Samsung Galaxy S9 mund të lansohet më herët sesa zakonisht?
Thu Sep 07, 2017 11:15 am nga Albani

» Samsung lanson modelin e ri – Galaxy J7 Plus
Thu Sep 07, 2017 11:14 am nga Albani

» Xiaomi, ky është telefoni i ri me ekranin pa korniza
Thu Sep 07, 2017 11:13 am nga Albani

» Xhaferi: Maqedonia nuk ka alternativë tjetër, duhet të votojë pro Kosovës në UNESCO
Thu Sep 07, 2017 11:08 am nga Albani

» Masakrat në Mianmar, Erdogan dërgon të shoqen tek njerëzit në hall
Thu Sep 07, 2017 11:07 am nga Albani

» Mianmari nuk lejon ndihmat humanitare në Arakan
Mon Sep 04, 2017 12:42 pm nga Albani

» Arakani, dikur “Ishulli i Mëshirës”, tani kërkues i mëshirës
Mon Sep 04, 2017 12:38 pm nga Albani

» Berisha: Muslimanët nuk falen para statujave, pa dallim nëse është e Gjergjit apo e sulltanit
Mon Sep 04, 2017 12:37 pm nga Albani

» Arabia Saudite dënon sulmet ndaj myslimanëve Rohingya në Myanmar
Mon Sep 04, 2017 12:36 pm nga Albani

» Nëna e porosit të birin!
Mon Sep 04, 2017 12:34 pm nga Muslimanja

» Mardhenjet ne çift. Cfare duhet bere para aktit ?
Sun Aug 27, 2017 1:23 pm nga Prizenali

» Me 1 shtator 2017 eshte Kurban Bajrami
Sun Aug 27, 2017 1:07 pm nga Forumi Vizitor

Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (870)
 
Albani (693)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (300)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Çifti martohet para 300 mijë protestuesve në sheshin Tahrir të Kajros

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Çifti martohet para 300 mijë protestuesve në sheshin Tahrir të Kajros

Mesazh nga Admin prej Wed Feb 09, 2011 7:01 pm

Sheshi Tahrir i Kajros, skena e betejës së ditëve të fundit që shkaktoi edhe shumë viktima ka patur edhe historinë e vet të veçantë. Një çift ka preferuar të lidhë martesën pikërisht mes protestuesve dhe forcave pushtetare. Ahmad Saafan dhe e fejuara e tij Oula Abdul Hamid vendosën të martohen për të konsoliduar më tej tanimë lidhjen e tyre dhjetë vjeçare. E diçka e tillë është zgjedhur të bëhet në sheshin e protestës pasi kishin marrë pjesë bashku për disa orë në protestën ndaj regjimit. “Kishim mundësi që të shkonim diku në ndonjë vend të izoluar ku mund të kryenim ceremoninë martesore dhe alternativa tjetër ishte të martoheshin në sheshin ku njerëzit po protestojnë. Ne zgjodhëm të dytën. Protestuesit janë familja jonë tanimë. Ne kemi jetuar, kemi qeshur me protestuar sëbashku në këtë shesh në javët e kaluara. Ola dhe unë dëshirojmë të ndajmë gëzimin me secilin në këtë shesh”, theksoi dhëndri 29 vjeçar. Rreth çiftit që vendosi të kthente ditën e protestës në ditën më të bukur të jetës ndodheshin plot 300 mijë protestues.
avatar
Admin
Admin

Numri i postimeve : 1329
Piket : 18976
Respekti : 19
Date e hyrjes : 23/01/2011
Mosha : 19
Vend ndodhja : Puke

http://forumivizitor.forumo.org

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi