identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (872)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (300)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Kritika Facebook-ut për privacinë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Kritika Facebook-ut për privacinë

Mesazh nga era prej Sun Nov 13, 2011 12:32 pm

Të gjithë përdoruesit e Facebook-ut, vecanërisht ata në Shtetet e Bashkuara, mirëpriten lajmin se rrjeti social që tani e tutje do të marrë miratimin e tyre për cdo ndryshim të sistemit të privacisë.

Vendimi i Facebook vjen pas një beteje të gjatë ligjore, sic shkruan, 'Wall Street Journal', mes autoritetet amerikane dhe rrjetit social të Mark Zuckerberg për cënimin e privatësisë së përdoruresve nëpërmjet ndryshimeve të sistemit të ruajtjes së këtyre të dhënave pa marrë më parë pëlqimin, apo pa informuar përdoruesit.

Megjithëse, në lidhje me këtë lajm nuk ka asnjë komentim zyrtar nga ana e Facebook, mediat amerikane pohojnë se rrjeti ka vendosur gjithcka, madje ka pajtuar edhe një organizatë të pavarur për 20 vitet e ardhshme, e cila do të merret me auditimin e sistemit të privacisë.
avatar
era

Numri i postimeve : 300
Piket : 827
Respekti : 102
Date e hyrjes : 25/03/2011
Mosha : 29
Vend ndodhja : Tirane

http://forumivizitor.forumo.org/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi