identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (872)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (300)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Historia mahnitese e nje laptopi te vjedhur, apo si te nxjerr Facebook-u bllof

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Historia mahnitese e nje laptopi te vjedhur, apo si te nxjerr Facebook-u bllof

Mesazh nga ergys prej Wed Aug 17, 2011 11:13 am

Kur nje ish-agjenti te FBI-se i vodhen laptop-in nga shtepia gjate protestave ne Londer, policia i la te kuptonte se shancet per ta rikuperuar jane minimale.Shtypi anglez po tregon historine e teksanit 29 vjecar Greg Martin, ish-agjent i FBI-se dhe Secret Service. Gjate protestave ne Londer dikush i vodhi nga shtepia laptop-in MacBook Pro, ndersa policia, pasi mblodhi gjurmet, i la te kuptonte se shancet per te kapur hajdutin jane minimale.


Megjithate, Martin duke qene i apasionuar pas IT-se, gjerat moren nje kthese interesante kur, duke qene ne nje udhetim per pune ne Luksemburg, mori ne iPhone nje lajmerim qe i ngjalli shpresat: softe-et e avansuara te gjurmimit te instaluara ne laptop-in e vjedhur tregonin faktin se ai qe kishte marre MacBook-un kishte hyre ne internet nga ai.

Per me teper, softete e gjurmimit kishin aktivizuar dhe webcam-in, keshtu qe i demturi mundi ta shihte hajdutin ne fytyre. Elementi thelbesor ishte kur ai qe kishte vjedhur laptop-in hyri ne email dhe vecanerisht ne Facebook, keshtu qe Martin mundi ta gjente se kush ishte ai qe e vodhi.

Policet shkuan ne shtepine e hajdutit e cila gjendej kater rruge me large shtepise se Martin dhe e arrestuan, duke mesuar se behej fjale per nje te ri 18 vjecar. Greg Martin nuk mund te ishte vecse i lumtur, e vtemja keqarrdhje per te ishte se nuk mundi te shohe live ne webcam kur policia arrestoi te riun.
avatar
ergys

Numri i postimeve : 26
Piket : 42
Respekti : 100
Date e hyrjes : 25/04/2011
Mosha : 28
Vend ndodhja : Tirane

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Historia mahnitese e nje laptopi te vjedhur, apo si te nxjerr Facebook-u bllof

Mesazh nga dorina prej Thu Aug 18, 2011 10:01 am

shume intaresante
avatar
dorina

Numri i postimeve : 22
Piket : 20
Respekti : 100
Date e hyrjes : 25/04/2011
Mosha : 32
Vend ndodhja : Lezh

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi