identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Anonymous premton vrasjen e Facebook - Video

Shko poshtë

Anonymous premton vrasjen e Facebook - Video

Mesazh nga Bledari prej Thu Aug 11, 2011 7:53 pm

Video transkriptimi: “Qytetarë të botës, vini re Kërkojmë vëmendjen tuaj, me shpresën se do ti dëgjoni paralajmërimet: Mediat tuaja të komunikimit që i doni aq shumë do të shkatërrohen. Nëse jeni Hacker apo thjesht njerëz që dëshirojnë të mbrojnë lirin e informacionit atëherë bashkohuni cështjes dhe vrisni Facebook, për të mirë e privatësisë tuaj. Facebook u ka shitur informacione agjencive qeveritare dhe u ka dhënë akses klandestin në informacione, kompanive të sigurimit, që të spiunojnë njerëzit përreth globit. Këto kompani të ashtuquajtura kompani me etik të sigurimit informatikë, punojnë për qeveri autoritare, si ato të Egjiptit dhe Sirisë. Cfardo që bëni në Facebook, mbetet në Facebook pa konsideruar privatësinë tuaj dhe fshirja e llogarisë tuaj është e pamundur, edhe nëse e fshini llogarinë tuaj, informacionet ngelen të gjitha në Faceook. Ndryshimi i parametrave mbi privatësinë për ta bërë Facebook sa më privat, është përsëri një iluzion mbi sigurinë. Facebook di më tepër gjëra për ju, se sa familja juaj. Nuk mund të fshiheni nga realiteti, në të cilin ju, njerëzit e internetit jetoni. Facebook është e kundërta e cështjes së Antisec. Nuk jeni të sigurt nga ata dhe as nga ndonjë qeveri. Një ditë do të shihni mbrapa mbi këtë gjë dhe do të kuptoni se ajo që ne bëmë ishte gjëja e drejtë. Do të na falenderoni, nuk po ju bëjmë dëm por po ju shpëtojmë. Revoltat janë duke ardhur. Nuk është një betejë mbi të ardhmen e privatësisë dhe publicitetit. Është një betejë për zgjedhjet dhe aprovimin e informuar. Është e përgatitur sepse njerëzit po dhunohen dhe mashtrohen, për të bërë gjëra, pasojat e të cilave nuk i kuptojnë. Facebook vazhdon të thotë se u jep përdoruesve mundësin e zgjedhjes, por është një mashtrim. Ai u jep përdoruesve iluzionin e zgjedhjes dhe fsheh detajet nga ta “për të mirën e tyre” ndërkohë që bënë miliona prej tyre. Kur një shërbim është falas, do të thotë se ai shërbim po bënë para nga ju dhe informacionet tuaja. Mendohuni për pak kohë dhe përgatituni për ditën që do të hy në histori. 5 Nëntor 2011, #opfacbook. Kjo është bota jonë tani. Ne ekzistojmë pa kombësi, pa deformime fetare. Ne kemi të drejtën për të mos u kontrolluar, të mos përndiqemi dhe të mos përdoremi për përfitim. Ne kemi të drejtën të mos jetojmë si skllevër. Ne jemi Anonymous Ne jemi legjioni Ne nuk falim Ne nuk harrojmë Na prisni” (a.h/BalkanWeb)
avatar
Bledari

Numri i postimeve : 59
Piket : 219
Respekti : 100
Date e hyrjes : 29/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Anonymous premton vrasjen e Facebook - Video

Mesazh nga Brikena prej Fri Aug 12, 2011 3:16 pm

mos na fiku deren
avatar
Brikena

Numri i postimeve : 42
Piket : 78
Respekti : 100
Date e hyrjes : 15/03/2011
Mosha : 27
Vend ndodhja : Tirane

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Anonymous premton vrasjen e Facebook - Video

Mesazh nga Iliana prej Sun Aug 14, 2011 8:28 pm

Hahaha e pra e
avatar
Iliana

Numri i postimeve : 23
Piket : 38
Respekti : 100
Date e hyrjes : 10/06/2011
Mosha : 22
Vend ndodhja : Para PC

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Anonymous premton vrasjen e Facebook - Video

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi