identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (872)
 
Albani (697)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (300)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Facebook ofron shpërblime për Hacker-at që do ta sulmojnë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Facebook ofron shpërblime për Hacker-at që do ta sulmojnë

Mesazh nga Albani prej Sun Aug 07, 2011 7:33 pm

LAS VEGAS – Në “DefCon hacker conference” këtë fundjavë në Las Vegas, një ekip nga Facebook ka lëshuar një mesazh jo të zakonshëm: “Ju lutemi të na sulmoni. Do të ju paguajmë mirë”.

Ekipi i drejtuar nga Joe Sulliva, shefi i departamentit të sigurisë së Facebook, promovoi programin e ri “gjuetia ndaj defekteve”, i cili paguan studiuesit që gjejnë defekte në rrjetin social.

Facebook do të paguaj një minimum prej 500 dollar për cdo informacion të vlefshëm, në këmbim nga Hacker-at, të mos hapin lajmin për defektin deri sa Facebook ta sistemoj atë. Programi ka nisur që javën e shkuar dhe deri tani ka lëshuar një shpërblim për më tepër se 3 mijë dollar ndaj një personi që raportoi një defekt.

Për tu paguar Hacker-at duhet ta raportojnë të parët defektin dhe nuk duhe të jenë resident në një shtet jasht sanksioneve të SHBA. Hacker-at as nuk duhet të vjedhin informacione apo ti shkatërrojnë ato.

(a.h/BalkanWeb)

Forumi Vizitor
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
(`*•.¸(`*•.¸¸.•*´)¸.•*´ )
«´ •.* I LOVE ALLAH *•´¨`»
(¸.•*´(¸.•*´`*•.¸)`*•.¸ )
ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ ღ*ღ
avatar
Albani

Numri i postimeve : 697
Piket : 2398
Respekti : 100
Date e hyrjes : 12/05/2011
Vend ndodhja : Tirane

http://www.universalb.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi