identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Luan 12 orë në kompiuter, humb jetën 20-vjeçari

Shko poshtë

Luan 12 orë në kompiuter, humb jetën 20-vjeçari

Mesazh nga era prej Sun Jul 31, 2011 9:53 am

Një 20-vjeçar nga Britania e Madhe humbi jetën pasi luajti 12 orë pa pushim në një lojë kompjuterike. Kris Steinfort mendohet se ka humbur jetën nga tromboza e thellë në vena. David, babai i Kris pohon se pas vdekjes së të birit në muajin maj, ai vetë ka kryer disa hetime dhe ka mësuar se lojërat e XBox ndikuan në vdekjen e të birit.

Sipas tij, kohët e fundit Kris ishte i njëjti kudo që të ulej dhe çfarëdo që të bënte. Madje David thotë se më parë i biri kishte kaluar një embolizëm plomunar shkaktuar nga të njëjtat veprime. “Krisit i pëlqente të luante gjithë natën dhe të mos flinte. Por miliona persona në të gjithë botën bëjnë të njëjtën gjë dhe ju siguroj se kjo përbën rrezik.”, shprehet Kris.

Ndërkohë Microsoft që prodhon XBox nuk ka pranuar të komentojë mbi ngjarjen.


avatar
era

Numri i postimeve : 332
Piket : 870
Respekti : 102
Date e hyrjes : 25/03/2011
Mosha : 29
Vend ndodhja : Tirane

http://forumivizitor.forumo.org/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Luan 12 orë në kompiuter, humb jetën 20-vjeçari

Mesazh nga Brikena prej Sun Jul 31, 2011 12:12 pm

Paska qene duke luajtur me lek atehere
avatar
Brikena

Numri i postimeve : 42
Piket : 78
Respekti : 100
Date e hyrjes : 15/03/2011
Mosha : 27
Vend ndodhja : Tirane

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi