identifikimi

Harrova fjalkalimin

Postuesit Kryesore
Admin (1312)
 
Forumi Vizitor (874)
 
Albani (703)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (332)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Shkarkon filma dhe muzikë? Të ndërpresin internetin

Shko poshtë

Shkarkon filma dhe muzikë? Të ndërpresin internetin

Mesazh nga Bledari prej Sun Jul 10, 2011 12:57 pm

Më në fund industria amerikane e artit ja doli të gjej një mënyrë për të ndaluar njerzit të shpërndajnë produkte të mbrojtura nga “copyright”. Nuk do të kemi rimbursim në para, por marrëveshja mendohet të ketë një impakt të madh në rrjet.

Shoqëria e shumë kompanive mediatike, në të cilat aderojnë shumë etiketa të famshme, ka marrë një fitore jo të vogël për sa i përket shkëmbimit të informacionit në rrjet.

Në raste shkarkimesh ilegale të filmave apo muzikës, përgjegjësia do të bjerë në kompanitë që japin linjën e internetit.

Praktikisht, kush jep linjën e internetit do duhet të identifikojë personat që shkarkojnë në mënyrë ilegale, ti bllokojë dhe ti përjashtojnë nga shërbimi i tyre.

(a.h/BalkanWeb)
avatar
Bledari

Numri i postimeve : 59
Piket : 219
Respekti : 100
Date e hyrjes : 29/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi