identifikimi

Harrova fjalkalimin

Tema Fundit
» Kuriozitete shkencore mbi stuhitë e fuqishme oqeanike
Wed Sep 13, 2017 1:17 pm nga iDa

» E dashura bija ime (mesazh emocional)
Mon Sep 11, 2017 9:18 pm nga Forumi Vizitor

» Modelet e reja të iPhone vijnë me shumë risi, procesorë të ri (FOTO)
Thu Sep 07, 2017 11:17 am nga Albani

» Samsung Galaxy S9 mund të lansohet më herët sesa zakonisht?
Thu Sep 07, 2017 11:15 am nga Albani

» Samsung lanson modelin e ri – Galaxy J7 Plus
Thu Sep 07, 2017 11:14 am nga Albani

» Xiaomi, ky është telefoni i ri me ekranin pa korniza
Thu Sep 07, 2017 11:13 am nga Albani

» Xhaferi: Maqedonia nuk ka alternativë tjetër, duhet të votojë pro Kosovës në UNESCO
Thu Sep 07, 2017 11:08 am nga Albani

» Masakrat në Mianmar, Erdogan dërgon të shoqen tek njerëzit në hall
Thu Sep 07, 2017 11:07 am nga Albani

» Mianmari nuk lejon ndihmat humanitare në Arakan
Mon Sep 04, 2017 12:42 pm nga Albani

» Arakani, dikur “Ishulli i Mëshirës”, tani kërkues i mëshirës
Mon Sep 04, 2017 12:38 pm nga Albani

» Berisha: Muslimanët nuk falen para statujave, pa dallim nëse është e Gjergjit apo e sulltanit
Mon Sep 04, 2017 12:37 pm nga Albani

» Arabia Saudite dënon sulmet ndaj myslimanëve Rohingya në Myanmar
Mon Sep 04, 2017 12:36 pm nga Albani

» Nëna e porosit të birin!
Mon Sep 04, 2017 12:34 pm nga Muslimanja

» Mardhenjet ne çift. Cfare duhet bere para aktit ?
Sun Aug 27, 2017 1:23 pm nga Prizenali

» Me 1 shtator 2017 eshte Kurban Bajrami
Sun Aug 27, 2017 1:07 pm nga Forumi Vizitor

Postuesit Kryesore
Admin (1329)
 
Forumi Vizitor (870)
 
Albani (693)
 
Muslimanja (598)
 
emine (507)
 
Redi (338)
 
era (300)
 
iDa (167)
 
Visiana (151)
 
Jetmiri (149)
 

Kush është në linjë
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 140 më Wed Nov 07, 2012 7:48 pm
.
Vizitor
Sondazh

Nese Shqiptareve te Maqedonise nuk u plotesohet kerksa e gjuhes shqipe cfare duhet bejne?

19% 19% [ 3 ]
81% 81% [ 13 ]
0% 0% [ 0 ]

Totali i votave : 16


Çudirat e mushkonjave

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Çudirat e mushkonjave

Mesazh nga Esmeralda Kukaj prej Tue Jun 14, 2011 12:15 pm

Ka zbuluar shkenca bashkëkohore se sipër shpinës së mushkonjës gjendet një baktere tepër e vogël, e cila nuk mund të shihet vetëm se me mikroskop, ky zbulim është vërtetësi e fjalës së Allahut:’’Allahu nuk turpërohet (ngurron) që të marr shembull çfarëdo shembulli, qoftë mushkonjë a diçka më e imët se ajo(sipër asaj)...”
Disa të dhëna për mushkonjën:
1 .Ajo është femër.
2. Ka njëqind sy.
3. Ka 48 dhëmbë.
4. Ka tri zemra.
5. Ka gjashtë brisqe në turirin e saj dhe se cila luan nga një rol.
6. Ka gjashtë krih në çdo qoshe.
7. Është e pajisur me sistem termik që punon si sistemi i rezeve të kuqe, roli i saj është që të reflektoj ngjyrën e lëkurës në errësirë në ngjyrë vjollce që ta sheh.
8. Është e pajisur me sistem mpirje lokale që e ndihmon në mbjelljen e gjilpërës pa e ndier njeriu, dhe atë që e ndjen njeriu si pickim është si rezultat i thithjes së gjakut.
9. Është e pajisur me sistem për analizën e gjakut, asaj nuk i pëlqejnë të gjitha.
10. Është e pajisur me sistemin e tretjes së gjakut për të kaluar nëpër turirin e saj të imët.
Me këtë bëhet e qartë se mushkonja një insekti i vogël dhe i përbuzur, në fakt ajo është një krijesë e madhe të cilën e krijoi Allahu i Fuqishmi mbi çdo gjë
avatar
Esmeralda Kukaj

Numri i postimeve : 32
Piket : 99
Respekti : 3
Date e hyrjes : 24/01/2011
Vend ndodhja : Puke

http://islami-puke.blogspot.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi